adad
Prekių kategorijos

11.00 - 19.00 darbo dienomis
+370 607 10860

Malonu.com Facebook paskyra Malonu.com Google Plus paskyra

Jūs esate čia: Sekso prekės / Straipsniai / Vibratoriaus istorija – nuo pirmųjų antikos medikų užuominų apie po visą kūną besiblaškančią gimdą

Vibratoriaus istorija – nuo pirmųjų antikos medikų užuominų apie po visą kūną besiblaškančią gimdą

  • Pirmadienis, 06 spalio 2014

vibratorius

Galima teigti, kad vibratorių istorijos pradžia – apie 1900 metai prieš mūsų erą. Sunku patikėti, kad taip seniai, tačiau skaitykite ir patys tuo įsitikinkite. Egiptiečiai medikų pirmtakai padarė išvadą, kad moterims kvėpavimas sutrinka dėl „piktos gimdos“, kai ji atsiduria greta plaučių. Gydymo metodai buvo daugiau nei primityvūs – prie nosies laikyta kažkas, kas ne itin kvepėjo, o štai šalia tarpukojo – koks nors kvapnus daiktelis, kuris gimdai padėtų sugrįžti į reikiamą padėtį.

 

Šių įdomių ir netikėtų minčių šalininkas tapo ir garsusis Hipokratas, gyvenęs apie 400 m. prieš mūsų erą. Jis rašė, kad dėl moteriškojo irzlumo, pykčio proveržių, isterijos, sutrikusio miego, dingusio apetito ir kitų neigiamų nervinių sutrikimų kalta yra būtent moterų gimda. Jis rašė, kad gimda negeba nurimti, todėl blaškosi po viską kūną. Ligą gydytojas pavadino isterija. Beje, ar žinojote, kad, išvertus iš graikų kalbos, žodis „hysteros“ kaip tik ir reiškia „gimda“?

 

Pirmoji praktikė, atradusi vibratorius, buvo karalienė Kleopatra, kuri į buteliuką prileido piktų bičių ir mėgavosi jų sukeliama vibracija. Ji ieškojo būdų, kaip patirti seksualinį malonumą kol vyro nėra šalia. Ši garsioji karalienė galėjo gyventi apie 200 m. pr. Kr. Egipte.

 

Vėliau kitas garsus gydytojas Galenas ištyrė, kad gimda būna savo vietoje, o isterijos sukėlėjas yra ne kas kita, kaip intymių santykių trūkumas. Įdomūs buvo ir šio mokslininko svarstymai, nes jis teigė, kad moterys geba išskirti moterišką spermą, kuri neišlaisvinta iš organizmo ima kauptis įvairiuose vidaus organuose ir taip sukelia nervų ligas, isterijas. Būtent šis gydytojas, galima teigti, atrado pirmuosius vibratorius, nors neaišku, kokiomis technikomis jis moteris „gydė“ ir masažavo. Jis moterų genitalijas masažavo tol, kol jas ištikdavo „priepuolis“. Žodis „orgazmas“ tuomet nebuvo išrastas ir vartojamas.

 

Panašiomis priemonėmis isteriją siūlyta gydyti ir tamsiaisiais viduramžiais: tuo metu gydytojas Rivieras taip pat siūlė nervingumą šalinti masažu, erotiniu, kaip būtų galima dabar pavadinti. Keista, kodėl moterys negalėjo pačios sau padėti kovoti su isterija ir nervingumu, bet tai grįsta religiniais dalykais: masturbacija visais laikais buvo laikoma nuodėmingu, su religinga asmenybe nesusijusiu, nešvariu užsiėmimu. Kad bėdos nekankintų, galėjo padėti tik arba tikras vyras, arba tuometiniai medikai. Viduramžiais traktuota ir tai, kad jei moteris nori pastoti, ji privalomai turi pajusti orgazmą, tačiau jau gerokai vėliau šis faktas buvo paneigtas.

 

Bėgant metams, atėjus ekonominės revoliucijos amžiui, moters kūnas imtas traktuoti jau visai kitaip. Jis iš švaraus tapo nebešvariu, ką jau kalbėti apie kokį nors pasitenkinimą ar vibratorius. Orgazmą daugelis vertino kaip visiškai nereikalingą šeimyninio gyvenimo atributą, tuo tarpu vėlesniuose amžiuose, ypač XIX, imta abejoti, ar moteris jį apskritai jaučia – juk to ženklų nematyti. Minėtojo amžiaus viduryje „ligonėmis“ buvo pripažinti trys ketvirtadaliai moterų. Medikai kaip puikią gydymo priemonę rekomendavo intymius santykius su vyru.

 

Taip pat „ligotos“ moterys buvo skatinamos jodinėti žirgais, kuo daugiau suptis ant sūpynių ir hamakuose, naudoti kitus gydymo metodus, kurie šiuolaikiniam žmogui atrodo bemaž juokingai. XIX a. pab. buvo imtas taikyti gana inovatyvus gydymo metodas moterims, kurios neturi lytinių santykių – tai specialios vandens procedūros. Apie 1860 metus išrastas ir specialus vibratorius – klitorio stimuliatorius, kuris buvo panašesnis ne į vibratorių, o į gaisrininkų naudotą žarną. Vėliau prasidėjo tikrųjų vibratorių istorija, kuri tęsiasi iki pat šių dienų.

 

Perskaityta 826 kartų

1 komentaras

  • Komentaro nuoroda Ramunėlis Pirmadienis, 22 gruodžio 2014 14:48 posted by Ramunėlis

    Nebūčiau turbūt pagalvojusi, kad vibratorius gali turėti tokia įdomią istoriją. :D

Komentuokite prisijungę

Naujienlaiškis

Ačiū, kad užsiregistravote. Pasižadame siųsti tik įdomias naujienas ir viliojančius pasiūlymus.

Draugaukime Facebook'e

facebook

Susisiekite su mumis!

 

Jūsų krepšelis

Prekių krepšelis tuščias