adad
Prekių kategorijos

11.00 - 19.00 darbo dienomis
+370 607 10860

Malonu.com Facebook paskyra Malonu.com Google Plus paskyra

Jūs esate čia: Sekso prekės / Straipsniai / Erotinės prekės lietuviams – normalu ar draudžiama?

Erotinės prekės lietuviams – normalu ar draudžiama?

  • Trečiadienis, 04 vasario 2015

Sekso prekės Lietuvoje

Dar prieš tris dešimtis metų, kai Lietuva priklausė Sovietų Sąjungos sudėčiai, erotinės prekės buvo tabu klausimas mūsų krašte. Vėliau išlaisvėjusi šalis tapo atvira naujovėmis, su kuriomis į Lietuvą plūstelėjo ir vakarietiškas požiūris į seksualumą. Kaip lietuviai dabar žiūri į erotines prekes, objektyviai atsakyti sunku, tačiau diskutuoti apie pagrindines tendencijas galima.

Kas palaiko

Tai, kad požiūris į erotiką yra gana laisvas, matome vien iš tų vaizdų, kurie kasdien mus dirgina reklamos, žiniasklaidos, medijų pavidalais. Kuo daugiau nuogo kūno paveikslėliuose, intriguojančių frazių straipsnių antraštėse matome, tuo paprasčiau galima įsisąmoninti ir, kas, pavyzdžiui, yra erotinės prekės internetu. Vakarų pasaulis kartais sulaukia kritikos dėl per stipraus seksualumo propagavimo žurnaluose, reklamose, internete. Tačiau ar mūsiškiuose naujienų portale pirmoje pozicijoje atsiduriantys straipsniai apie sekso pozas, o ne apie politiką reiškia, kad žmonėms tikrai rūpi tik seksas? Sprendžiant iš to, kad lietuviai kuo toliau, tuo sėkmingiau pažaboja įvairias verslo sritis, įsisavina inovacijas, šalies ekonomika ima vytis kitų šalių rodiklius, sunku būtų teigti, kad lietuviams rūpi tik sekso malonumai. Tai, ką rodo bulvarinė žiniasklaida, turbūt tik suteikia žinojimą, jog visi esame savo kūno šeimininkai, ir, esant poreikiui, tokie dalykai, kaip erotinės prekės internetu, yra normalus ir visiškai priimtinas dalykas.

Kas kritikuoja

Būtent pati vyriausioji karta, išauklėta Sovietų Sąjungos, o taip pat ir krikščioniškąsias vertybes puoselėjantys žmonės dažnai turi įsitikinimus, nepalankius nei sekso prekėms, nei lengvam požiūriui į kūno malonumus. Visgi, tai – nykstanti žmonių rūšis.

Pramogų centras ar tylus pakraštys?

Taigi, erotinės prekės Lietuvoje jau tapę priimtinu dalyku, kaip ir laisvesnis, dogmų nesupančiotas požiūris į seksą. Ar tai reiškia, kad esame pačiame seksualinių pramogų siautulyje? Ar pas kiekvieną iš mūsų miegamuosiuose – erotikos prekės, ar tikrai kiekvienas vyras kas tris sekundes galvoja apie seksą, o moteris gal ir dažniau? Būtų beprasmiška bandyti atsakyti į tokius klausimus. Galima nebent stebėti faktus: nors erotikos prekės ir yra norma Lietuvoje, tačiau tai labai toli nuo pačių laisviausių įstatymų ir sprendimų. Pavyzdžiui, Nyderlanduose legali prostitucija tokia Lietuvoje niekada nebuvo ir, vargu, ar bus. Nuvykę pasilinksminti į Didžiosios Britanijos, Airijos, Skandinavijos barus savaitgalį pamatysime, jog juose kur kas atviriau vyksta flirtas ir kova dėl sekso partnerio vienai nakčiai – lietuviai, palyginus, linksminasi santūriai. O ir abortų draudimo klausimas, įspraudžiantis seksualinį gyvenimą į šeimos planavimo, o ne pramogų nišą, kartais sušmėžuojantis politikų galvose, vis dar leidžia drąsiai sakyti – Lietuva kol kas tikrai dar nėra pametusi galvos dėl sekso, tačiau visi čia žino savo teises ir galimybes ir, esant norui, gali jomis pasinaudoti. Kad ir apsipirkti erotinių prekių parduotuvėje.

Perskaityta 721 kartų
Komentuokite prisijungę

Naujienlaiškis

Ačiū, kad užsiregistravote. Pasižadame siųsti tik įdomias naujienas ir viliojančius pasiūlymus.

Draugaukime Facebook'e

facebook

Susisiekite su mumis!

 

Jūsų krepšelis

Prekių krepšelis tuščias