adad
Prekių kategorijos

11.00 - 19.00 darbo dienomis
+370 607 10860

Malonu.com Facebook paskyra Malonu.com Google Plus paskyra

Jūs esate čia: Sekso prekės / Straipsniai / Moteriškieji sekso reikmenys: lašelis pikantiškos jų istorijos

Moteriškieji sekso reikmenys: lašelis pikantiškos jų istorijos

  • Antradienis, 22 balandžio 2014

moteriškieji sekso reikmenysDaugeliui sekso reikmenys šiandien yra tokie pat įprasti kaip ir kėlimasis ryte bei keliavimas į darbą. Tačiau ir anksčiau žmonės surasdavo begales būdų, kaip save patenkinti seksualiai, taigi sekso reikmenų istorija prasidėjo tikrai ne prieš keliolika metų.

Falo imitatoriai, dar vadinami dildo, manoma, galėjo atsirasti dar Senovės Graikijoje, mieste, kurio pavadinimas buvo Miletas. Tokie sekso reikmenys kaip falo imitatoriai galėjo būti pardavinėjami jau prieš tūkstančius metų. Senovėje tokius sekso „įrankius“ pirkliai pardavinėdavo tik moterims, kurios sugebėdavo įrodyti, kad yra vienišos. Šiandien situacija kiek pasikeitė, nes falo imitatorius savo intymiųjų žaidimų metu mielai panaudoja ir poros. Tačiau vardą varpos imitatorius dildo paveldėjo ne iš senovės Graikijos, bet iš Italijos. Daugeliui moterų, pamačiusių, kaip atrodė tuometinis dildo, tikriausiai kiltų menkas šokas: jis buvo pagamintas iš medienos, kartais – iš odos, o kartais mediena būdavo aptraukta oda. Žinoma, reikėjo ir lubrikanto – jį puikiai atstojo šiandien labai populiarus (tiesa, ir visai kitiems tikslams naudojamas) alyvuogių aliejus. Iš gumos pagaminti sekso reikmenys pasirodė, manoma, tik apie XIX amžiuje. Tiesa, kam skirtas ir kam bus naudojamas dildo, žmonės žinojo visais laikais ir jo paskirtis buvo visiškai aiški.

O štai su vibratoriumi buvo kiek kitaip: jie pradžioje laikyti kaip gydomoji priemonė, skirta gydyti moterų isterijai ir nervingumui. Gydytojai buvo nustatę ir ligų, kuriais reikėjo gydyti su vibratoriumi, simptomus: tai subjurusi nuotaika, nerimo jausmas, persekiojančios seksualinės fantazijos, tempimo jausmas dubens srityje, intymiųjų organų pernelyg didelis sudrėkimas ir t. t. Su pirmaisiais vibratoriais (kurie, tiesa, vos tilpdavo gydytojų kabinetuose) gydytojai dirbdavo tol, kol moterys pajusdavo orgazmą, tų laikų terminais kalbant, lengvumo jausmą. Naudotis tokiomis paslaugomis nebuvo nieko gėdinga, ir poniutės periodiškai kas kiek laiko žygiuodavo į gydytojų kabinetus. XIX amžiuje vibratoriai taip ir liko gydytojų žinioje, jais naudotis galėjo gydytojai, turintys licencijas. Tiesa, šie, kaip dabar priimtina būtų sakyti sekso reikmenys buvo sparčiai tobulinami, į vibratorius buvo sumontuoti modernūs purkštuvai bei vibruojantys prietaisai.

Pirmąjį elektroninį vibratorių pasaulis išvydo tik XIX ir XX amžių sandūroje. Tačiau ir pastarasis buvo naudojamas tik gydymo tikslais, nes vis dar šventai tikėta, kad daugelis nervų ligų kyla iš „neišgydytos ligos“ – nepatenkino seksualinio poreikio. Po kurio laiko vibratoriai po truputį imti gaminti masiniu būdu ir pardavinėti ne tik gydymo tikslais, nors vis dar būdavo dangstomasi gydymu: reklamų, kviečiančių įsigyti priemonę, skirtą moterims, norinčioms pačioms gydytis, kartas nuo karto vis pasirodydavo populiariausių žurnalų puslapiuose.

Apie tai, kad vibratoriai teikia malonumą, reklama prabilo tik apie 1918 metus. Dar po kelerių metų reklamos siūlė vibratorius padovanoti savo žmonoms, kad jos visuomet išliktų jaunos, gražios ir nebūtų kamuojamos isterijos, kitų nervų ligų. Apie panašius metus pasirodė ir mokomųjų erotinių filmukų, kuriuose vaizduota, kaip turėtų būti naudojami rinkoje ką tik atsiradę sekso reikmenys. Po 1930 metų vibratorius nustota reklamuoti, nes jų pirkimas ir taip buvo aktyvus, o štai nuo 1940 iki maždaug 1980 m. susidomėjimas vibratoriais labai sumažėjo, ir tik minėtaisiais metais dėka feministinių judėjimų moterys vėl ėmė geriau pažinti savo poreikius ir atviriau deklaruoti seksualumą. Nuo XX amžiaus pabaigos vibratorių kasmet parduodama proporcingai daug, ir daugelis nesivaržo naudoti sekso žaisliukų norėdami patirti malonumą ar paįvairinti pabodusius santykius.

Perskaityta 8614 kartų

Naujienlaiškis

Ačiū, kad užsiregistravote. Pasižadame siųsti tik įdomias naujienas ir viliojančius pasiūlymus.

Draugaukime Facebook'e

facebook

Susisiekite su mumis!

 

Jūsų krepšelis

Prekių krepšelis tuščias