adad
Prekių kategorijos

11.00 - 19.00 darbo dienomis
+370 607 10860

Malonu.com Facebook paskyra Malonu.com Google Plus paskyra

Jūs esate čia: Sekso prekės / Straipsniai / Vibratorius ir neįtikėtina jo istorija nuo Naujųjų amžių iki pat šių dienų

Vibratorius ir neįtikėtina jo istorija nuo Naujųjų amžių iki pat šių dienų

  • Pirmadienis, 16 birželio 2014

siuolaikinis vibratorius

Senelio vibratoriaus priešistorė yra labai sena. Ji siekia net apie 1900 metus prieš mūsų erą, kai garsieji antikos gydytojai ieškojo priežasčių, kas moterims sukelia isteriją ir nervų ligas. Buvo nustatyta, kad neigiamą įtaką daro gimda, besiblaškanti po visą kūną ir neduodanti moteriai ramybės. Vėlesnių mokslininkų svarstymai buvo ne ką daugiau tikslūs, tačiau visi kaip susitarę tvirtino, kad isterijos priežastis – tai nepatenkinti seksualiniai poreikiai. Realių veiksmų ėmėsi karalienė Kleopatra, kuri, norėdama pajusti malonumą, į siaurą buteliuką prileido įniršusių bičių ir tuomet mėgavosi jų skleidžiama vibracija. Būta ir kitokių kuriozų: kai buvo išrastas pirmasis klitorio stimuliatorius, jis labiau priminė gaisrininkų žarną, skirtą gaisrui gesinti, nei priemonę, kuri moteriai galėtų suteikti malonumo.

Tačiau ilgai laukti ir šaipytis iš tokių išradimų neteko, nes apie 1869 metus prasidėjo tikrasis vibratorių verslas. Tais metais sukurtas garinis vibratorius, kuris buvo ne mažesnis nei pusė traukinio garvežio. Jis atrodė maždaug taip: ant didelio stalo buvo išpjova (moteris turėjo ant stalo atsigulti taip, kad ertmė atsidurtų ties jos gakta), o atskirai stovėjo garo variklis: kai jis imdavo veikti, pajudėdavo stūmoklis, ir taip buvo sukuriama vibracija.

Na bet išradimai nebūtų išradimai, jei jie stovėtų vietoje. Po gero dešimtmečio, 1880 m. atrastas pirmasis istorijoje į elektros lizdą jungiamas vibratorius. Gudrusis inžinierius Mortimeris savo išradimą suskubo patentuoti, ir jau netrukus buvo pagaminti keli pirmieji elektriniai vibratoriai. Gydytojai turėjo kur kas mažiau darbo, jų pelnas kasmet augo ir didėjo, tad atlikti masažus moterims, kurie pasibaigdavo orgazmu, buvo tikrai naudinga.Tačiau gydytojai džiaugėsi neilgai – maždaug apie 20-30 metų, nes tik prasidėjus XX amžiui, visuomenę vėl nustebino kompanija „Hamilton Beach“, užpatentavusi pirmą rankinį elektrinį vibratorių, kuris prieinamas tapo visoms moterims, nebenorinčioms procedūrų eiti į gydytojo kabinetą. Įdomumo dėlei pasakysime, kad elektrinis vibratorius aplenkė elektrinius dulkių siurblį ir lygintuvą ir už juos anksčiau pasirodė maždaug dešimtmečiu. Vibratorių ėmė masiškai pirkti merginos ir moterys, ir tikriausiai dažniau nei minėtuosius buities prietaisus.

Vibratoriai imti reklamuoti populiariuose to meto laikraščiuose ir žurnaluose, sekso žaislus gamino pačios solidžiausios tuo metu egzistavusios įmonės. Niekas nemanė, kad turėti namuose vibratorių yra negražu ar juo labiau nepadoru. Buvo sukurta labai efektyvi reklaminė kampanija, buvo skleidžiama informacija, kad vibratorius gali padėti išvengti dantų skausmo, apkurtimo, netgi impotencijos. Buvo rašoma, kad vibratoriai naudojami ne pagal vieną paskirtį, neva, pakeitus antgalį, su jais galima mušti sviestą.

Vibratoriams sparnelius kiek aplaužė išrastas kinas – visi ėmė suprasti, kam šie stebuklingi prietaisai skirti. Ogi masturbacijai. Visi tarsi susigėdo ir atsitokėjo ir vibratorių paslėpė į atokiausius namų kampelius. Ši konspiracija truko apie 40 metų, nors, galimas daiktas, kad ir tuomet jie buvo naudoti, nors ir slapta, o ir prekyboje labai norint vibratorių buvo galima surasti.

Šie sekso žaislai tarsi atgimė septintame dešimtmetyje, kai iškilo feminizmas: imti propaguoti mini sijonai, kontraceptikai, legalizuoti abortai, įkurti nudistų paplūdimiai. Tai suteikė galimybę vibratoriui ir vėl atsidurti ant pjedestalo. 1966 m. patentuotas be laidų veikęs vibratorius, šiuolaikinių vibratorių brolis, kuris per beveik pusę amžiaus iš esmės liko toks pats – tobulėjo tik vibratorių forma ir akumuliatoriaus savybės ir, žinoma, medžiagos. Šiandien galime rinktis iš gausybės sekso žaislų, vibratoriai nėra jokie tabu, taigi jie vėl išgyvena tikrą aukso amžių.

Perskaityta 917 kartų

1 komentaras

  • Komentaro nuoroda Ramunėlis Pirmadienis, 22 gruodžio 2014 14:52 posted by Ramunėlis

    Na, tikrai neįtikėtina istorija. Vibratorius su garo varikliu? Hm, įdomu įdomu. :D

Komentuokite prisijungę

Naujienlaiškis

Ačiū, kad užsiregistravote. Pasižadame siųsti tik įdomias naujienas ir viliojančius pasiūlymus.

Draugaukime Facebook'e

facebook

Susisiekite su mumis!

 

Jūsų krepšelis

Prekių krepšelis tuščias